Cena a obchodník s elektrickou energií

Výsledná cena dodávky elektřiny se skládá z několika složek, z nichž některé jsou regulované Energetickým regulačním úřadem. Mezi regulované složky patří ceny za služby spojené s dopravou elektřiny od výrobce ke konečnému zákazníkovi tj. cena za distribuci, za systémové služby, za činnost zúčtování operátorem trhu a cena na krytí vícenákladů spojených s podporou obnovitelných zdrojů, kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných zdrojů.

Poslední významnou částí výsledné ceny dodávky elektřiny je cena za vlastní komoditu (silovou elektřinu), která je na otevřeném trhu předmětem smluvních vztahů. Výše ceny za silovou elektřinu není regulována, závisí na nabídce obchodníků a výrobců elektřiny a zákazník si může mezi konkurenčními nabídkami vybrat. Silová elektřina je tou částí ceny, kterou může zákazník ovlivnit volbou svého dodavatele.

Chcete vaše možnosti
probrat osobně?

Zanechte nám telefonní číslo, na které vám
zavoláme a domluvíme si s vámi schůzku.

Ozveme se do 48 hodin

contact ilustration

Uvažujte s.r.o.

Pracujeme běžně po celé ČR.

+420 737 960 759

energie@uvazujte.cz

Naše pobočky

Česká Třebová
Hýblova 1206
Zobrazit na mapě

Moravská Třebová
Marxova 156/5
Zobrazit na mapě

Napište nám

 
 
 

Odesláním této zprávy souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vzájemné komunikace a marketingových sdělení. Svěřené údaje budeme pečlivě střežit dle Zákona č. 480/2004 Sb. a slibujeme Vám, že je nikdy nebudeme sdílet se třetími stranami.